אמא אדמה - מטפלים, מיסטיקה, רוחניות
מיסטיקנים - ייעוץ מיסטיקה בטלפון בקו המומחים של פורטל אמא אדמה

דף הבית מיסטיקנים מאמרים מטפלים סדנאות וקורסים אמא אדמה TV פורומים אירועים בלוגים בניית אתרים

אינטואיציה מאת אסתי פישר-היים

אודות אסתי פישר-היים ורשימת מאמרים

פרק רוחניות מעשית

-line1.jpg (1341 bytes)line1.jpg (1341 bytes)line1.jpg (1341 bytes)line1.jpg (1341 bytes)line1.jpg (1341 bytes)line1.jpg (1341 bytes)

איך לפתח את האינטואיציה - חלק ב' / אסתי פישר היים

אינטואיציה = תופעה טבעית

 

שואלים אותי: מה למאמרים שלך ולפורטל מיסטיקה? אני מקווה שקוראים אותם, אני משיבה בבדיחות. נכון, אני לא מיסטיקנית ורחוקה מתחום זה אלפי מילין, אבל אינטואיציה, שהיא חלק נכבד מתחום המחקר שלי, עדיין נחשבת לתופעה מיסטית. וזה לא לגמרי בידיי. וגם לא בידיכם. אינטואיציה אינה תופעה מיסטית אך המיסתורין הוא חלק ממהותה, מהקסם שלה ומכוח-המשיכה שלה. הפורטל הזה הוא מקום טוב  ללמד בו אינטואיציה דווקא בגלל הקהל המבקר כאן. קהל שבאופן טבעי מחובר לאינטואיציה שלו.


במאמר זה ננסה להדריך לפיתוח היכולת האינטואיטיבית באמצעות קבלת האינטואיציה כתופעה טבעית. אמנם המדע עדיין רחוק מאוד מהבנה מלאה של המוח האנושי, אך עם זאת הצטבר עד כה מספיק ידע כדי שנוכל לבטוח במוחנו. ומוחנו הוא, כפי שציינו בקטעים קודמים, מקור האינטואיציה.

 

אינטואיציה עדיין נחשבת לתופעה מיסטית


אינטואיציה אינה אמורה להיות מובנת כמו טענה מילולית רגילה. היא שונה, ומסתורית מעט או מעורפלת, מכיוון שהיא אינה נוצרת במחשבותינו. היא נוצרת במוחנו אבל לא באמצעות מחשבה. היא נוצרת באופן דומה לכאב. או לריח נעים. או לתחושה של קור. המוח יוצר תחושות אלה (כאב, ריח, קור) ושולח אלינו רק את השורה האחרונה, ו-פתאום אנחנו יודעים. פתאום אנחנו שמים לב שבעצם קר לנו, או שכואב או שאיש מסוים אינו נעים לנו. פתאום אנחנו מבינים משהו.

 

אינטואיציה אינה אמורה להיות מובנת כמו טענה מילולית
 

אינטואיציה מגיעה אלינו כתחושה והיא נושאת עימה מידע אמיתי ומדויק. פעמים רבות עלינו לפענח את התחושה האינטואיטיבית כדי להבין את ה"מסר".

איננו שותפים ליצירה של התחושות שלנו בכלל ושל האינטואיציה בפרט, וזאת הרגשה די מוזרה, בעיקר כאשר מדובר במידע אודות אנשים או מצבים. הרי תמיד דיעה נקבעת בשכל ואנחנו שופטים בני אדם ומעריכים מצבים ... אינטואיציה בכלל לא נותנת לנו הזדמנות להעריך או לקבוע. היא מתייצבת בפנינו כעובדה גמורה: תיזהר מהאדם הזה! אל תעשי מה שתכננת!

 

ומה עם הזכות להחליט? אכן. זכותנו להחליט אם להקשיב לאינטואיציה או לא. זכותנו לסכן את עצמנו, לאתגר את עצמנו, לתת לאדם רע סיכוי להוכיח שתחושת הבטן שלנו לא הייתה נכונה. הסיכוי שהבטן טעתה? אפסי. לבטן שלך אין שום סיבה לשדר לך "פרפרים" אם הכל בסביבה רגוע ובטוח.
 

זכותנו להחליט אם להקשיב לאינטואיציה או לא
 

כמעט בכל סדנה שואלים אותי המשתתפים האם ואיך אפשר להיות בטוחים שהאינטואיציה לא טועה. אפשר! כאשר לומדים להכיר אותה היטב - לא טועים. בדיוק כמו שלא טועים בזיהוי הקול של אריק איינשטיין. לאינטואיציה יש איפיונים קטנים וסימנים עדינים שגורמים לה להיות שונה מכל דבר אחר.

האמת היא כי יש דברים רבים שדומים לאינטואיציה. לדוגמה, פחד דמיוני יכול לעורר את הבטן, לייצר תחושה פיסית אשר דומה לתחושה אינטואיטיבית. אבל, מי שמדמיין יכול לדעת שהוא מדמיין, אחרי שילמד לשים-לב להבדל בין פחדים דימיוניים לחששות מציאותיים.

המסקנה: אינטואיציה אינה קשורה לדמיון. היא קשורה למציאות ולנתונים שמוחנו קולט מהמציאות.

 

אינטואיציה אינה קשורה לדמיון
 

מוחנו משדר לנו מידע אודות המציאות ואנחנו יכולים לקלוט זאת בסימנים קטנים ועדינים בגופנו, בתחושות, בהרגשה. אם רוצים לפתח את יכולת הזיהוי כדאי ללמוד להכיר את הסימנים הללו. לתרגל אותם. לחוות אותם. איך מזהים זמר ידוע? באמצעות האזנה מרובה לקולו. אחרי ששומעים שירים רבים של אותו זמר מזהים אותו מייד. ובוודאות. אין 

רוצים לזהות אינטואיציה בוודאות? אז כדאי להתחיל להקשיב לה. תרגול הקשבה לאינטואיציה אינו מסובך. אפשר ללמוד לעשות זאת בתוך שעות ספורות. במרכז שלנו בתל אביב פועלים כתריסר מדריכים שפיתחו את היכולת הטבעית כך שהם יכולים ליזום את פעולת האינטואיציה בכל עת. הם חשים את התלמידים ואת המצב ואת האירוע ומזהים את האמת. והם התחילו כמוך, כמו כל אחד, עם יכולת טבעית ברמה כזאת או אחרת. כאשר מפתחים את האינטואיציה ולומדים לכוון את פעולתה לעניין שחשוב לנו באותו רגע מרוויחים כלי נהדר לכל החיים, לכל מצב. וההפתעה היא - כי כל זה אינו מסובך. להלן, מתוך השיעור הראשון, התרגיל בסיסי ביותר, שבאמצעותו תוכלו לקלוט הרבה מידע חשוב.

 

תרגול הקשבה לאינטואיציה אינו מסובך. להלן, תרגיל בסיסי
 

השיעור הראשון הוא ללמוד לחוש את עצמנו. שאלו את עצמכם: מה אני חש כעת? מה אני חשה כעת? התשובה היא תחושתית, כמובן, שהרי אינטואיציה משדרת בתחושות. ומאחר התחושות שלנו נחלקות לנעימות או לא-נעימות, נסו לחוש אם נעים לכם ליד אדם מסוים או לא-נעים לכם. אם נעים לכם במצב נתון או לא-נעים לכם.

אינטואיציה יכולה לגלות לנו פרטי-פרטים על אירועים, על מצבים, ועל אדם בקרבתנו. האם הוא קמצן או נדיב, עצל או חרוץ, ישר או זייפן, ועוד ועוד מידע מדוייק ומפורט. באמצעות אינטואיציה אפשר לקרוא אדם זר כמו ספר פתוח. לזהות מייד ובוודאות את מרכיבי אישיותו וגם תכונות שהוא מנסה להסתיר. אכן, לשם כך נדרש תרגול מגוון, אולם השיעור הראשון הוא החשוב ביותר כי ממנו נובע מידע בסיסי מהותי. קליטת מידע ראשוני זה מעניקה ביטחון עצמי ושלווה. האם אדם זה נעים לכם? האם תרצו להתיידד אתו? האם תרצו להזמינו לביתכם?

 

חוק שחור-לבן

 

ומה עושים עם המידע שהתקבל? לאחר שהתחושה התבהרה מחליטים כיצד לנהוג. לי יש חוק שחור-לבן: מי שנעים לי אתו הוא ידיד. מי שלא-נעים לי אתו יכול להיות ידיד של מישהו אחר, אבל לא שלי. אני לא מתווכחת עם הבטן שלי.

תנסו גישה זאת פעמים אחדות ותראו איזה עולם פשוט, הגיוני ובהיר נוצר לכם. תהיו מוקפים בידידים שרוצים בטובתכם, באנשים שמפרגנים לכם על-אמת, בחברים שבאמת ראויים לאהבתכם ולאמון שלכם. עולם בו אתם יודעים בדיוק מי בעדכם ומי נגדכם. עולם בו אתם מתהלכים מתוך וודאות ושלווה פנימית.

ברוח העידן החדש נקרא לעולם הזה: עולם נהדר של חיוכים ואור ובהירות ואושר.

 

בהצלחה!

אסתי פישר-היים

-line1.jpg (1341 bytes)line1.jpg (1341 bytes)line1.jpg (1341 bytes)line1.jpg (1341 bytes)line1.jpg (1341 bytes)line1.jpg (1341 bytes)

אינטואיציה מאת אסתי פישר-היים

אודות אסתי פישר-היים ורשימת מאמרים

פרק רוחניות מעשית

לראש הדף
 

תחזית אסטרולוגית שבועית

לקבלת תחזית
אסטרולוגית
שבועית למייל,
אנא מלא/י את הפרטים:

שם:

דוא"ל:

לוחות:
מטפלים
סדנאות
כיתות להשכרה
ספא
צימרים
קליניקות להשכרה
מוצרים למטפלים
ספרי רוחניות ומיסטיקה 
מתקשרים 
מאמרים:
אסטרולוגיה
דמיון מודרך
הומאופתיה
פירוש חלומות
מדיטציה
רפואה משלימה
רפואה סינית
נומרולוגיה
תקשור
  תחומים נוספים
פורומים:
פורום אימון אישי
פורום הומיאופתיה
פורום הילינג
התפתחות רוחנית
פורום זוגיות
פורום חלומות
פורום כירולוגיה
פורום מודעות עצמית
פורום נומרולוגיה
פורום פאנג שואי
פורום פרחי באך
פורום קלפי טארות
פורום קריסטלים
פורום רייקי
פורום ריפוי בתקשור
פורום רפואה סינית
פורום תטא הילינג
פורום תקשור
 

אודותיצירת קשר הפוך לדף הבית | תקנון פרסום | בניית אתרים, עיצוב אתרים | פרסום מאמרים


פורטל אמא אדמה    www.ima-adama.co.il
עידן חדש - העידן החדש, ניו אייג', רוחניות, מיסטיקה, רפואה משלימה - אלטרנטיבית

הזכויות והאחריות על המאמרים והפרסומים בפורטל חלים על הכתבים והמפרסמים בלבד.
השימוש באינפורמציה המפורסמת בפורטל "אמא אדמה" הוא על אחריות המשתמש/ת בלבד.
כל הזכויות שמורות  2013-2002

www.BDN.co.il    |   USA Business Directory - Get Your Free Listings - www.USBDN.com